Artistik Cimnastik İl Birinciliği Müsabakaları Antalya'da yapıldı.

Artistik Cimnastik İl Birinciliği Müsabakaları Antalya'da yapıldı.

Okul Sporları Artistik Cimnastik Küçükler, Yıldızlar ve Gençler İl Birinciliği Müsabakaları 23-24 Mart tarihlerinde Antalya'da yapıldı.

Pandemiden dolayı uzun bir aradan sonra ilk kez birçok okul ve kulüp sporcuları performanslarını sergiledikleri yarışlarda ter döktüler.

Başarı Spor Kulübü sporcuları ve antrenörleride girdikleri bu yarışmada çalışma ve emeklerinin karşılığını kupa ve madalyalarla aldılar. Başarı Spor Kulübü kurucusu ve antrenörü Şükrü Baldemir bu başarının en büyük mimarlarından. Pandemi döneminde de çalışmalarını aksatmadan devam eden sporcular tüm kategorilerde katıldıkları yarışmadan, toplamda 1 kupa, 6 madalya ve genç kadınlarda Antalya şampiyonluğu alarak yarışmayı tamamladılar.

Baldemir; "tüm dünyanın ciddi bir sağlık sürecinden geçtiği ve halada geçmekte olduğu dönemde, pandeminin ilk aylarında öğrencilerin online antrenmanlarına
devam ettiklerini, sonrasında salonların açılması ile birlikte yoğun antrenman programlarına devam ettiklerini" belirtti.

"Bizim için önemli olan iki yıldır öğrencilerimizin katılımı, Spor yapması, bedenen ve ruhen kendilerini iyi hissetmeleri en önemlisi de bağışıklık sistemlerinin gelişmesiydi" diyen Baldemir; bunun için tüm önlem ve tedbirlerimizi aldık. Öğrencilerimiz,velilerimiz ve bizler bu konuda büyük bir özveri ve hassasiyet gösterdik. Hem sporumuzu yaptık hem de sağlığımızı koruduk diye de ekledi.

Sözlerine "öğrencilerimizin severek ve isteyerek bu branşı yapmaları, yaparken kendilerini mutlu hissetmeleri ve eğlenmeleri performanslarınada yansıdı. Ve sonuç olarak girdikleri ilk yarışmada da kupa ve madalyalarla da bunu taçlandırdılar. Bu Başarı kulübümüzde ki diğer öğrenci, veliler ve bizlere de büyük bir motivasyon oldu" diyerek ekledi.

Son olarak" önümüzde minikler A ve B kategorilerinin okul yarışları, aynı zamanda da hazırlıklarına devam ettiğimiz cimnastlig yarışları var. Amacımız o yarışlarda da kazasız, sakatlanmadan,iyi bir performans sergileyerek başarılı olmak diyen Şükrü Baldemir; çalışmalarının tüm hızıyla devam ettiğini belirtti.

Artistik Cimnastik İl Birinciliği Müsabakaları (1) Artistik Cimnastik İl Birinciliği Müsabakaları (1)
Artistik Cimnastik İl Birinciliği Müsabakaları (2) Artistik Cimnastik İl Birinciliği Müsabakaları (2)
Artistik Cimnastik İl Birinciliği Müsabakaları (3) Artistik Cimnastik İl Birinciliği Müsabakaları (3)
Artistik Cimnastik İl Birinciliği Müsabakaları (4) Artistik Cimnastik İl Birinciliği Müsabakaları (4)
Artistik Cimnastik İl Birinciliği Müsabakaları (5) Artistik Cimnastik İl Birinciliği Müsabakaları (5)
Artistik Cimnastik İl Birinciliği Müsabakaları (6) Artistik Cimnastik İl Birinciliği Müsabakaları (6)